Dominikanie w Ustroniu-Hermanicach

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania

Rozpoczynamy kolejny rok przygotowania do sakramentu bierzmowania (2013/2014) i dlatego bardzo chciałbym aby spotkania w SCHRONIE adresowane szczególnie do osób przygotowujących się do bierzmowania nie miały charakteru zajęć szkolnych tylko by bardziej przypominały spotkania ludzi o podobnych pragnieniach i zainteresowaniach. Bierzmowanie to sakrament, sickness który prowadzi do dojrzałości chrześcijańskiej i umacnia człowieka w wierze a tego nie da się zrobić bez wspólnoty dlatego też zachęcam do szczerego zaangażowania się w Kościół w tym wyjątkowym roku.

 

Aby wesprzeć przygotowujących się do bierzmowania właśnie poprzez wspólnotę proponuję do wyboru spotkania w:

- poniedziałek o 19:00 na których w formie katechez i dyskusji będziemy poznawać prawdy naszej wiary oraz utrwalać lub korygować to co już wiemy na temat Boga, Kościoła i wiary

- środę o 19:00 na których będziemy poznawać tajniki Biblii poznając historię narodu wybranego

W każdy piątek spotykamy się o 19:00 na Mszy św. a po Mszy: w pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi; w 2 i 3 piątek dyskusje na temat...; ostatni piątek spotkanie organizacyjne na którym ustalamy szczegółowy plan na kolejny miesiąc.

W każdej wspólnocie ważny jest moment odpoczynku dlatego przy SCHRONIE wisi tablica z nagłówkiem "mam pomysł". Można tam wypisywać ciekawe pomysły spędzenia wolnego czasu (film, łyżwy, basen, wyjście w góry, lepienie bałwana :) itp). Każda propozycja ma formę zaproszenia - dlatego zawsze piszemy godzinę rozpoczęcia i miejsce.

Wszystkich SCHRONOWICZÓW czyli m.in. przygotowujących się do bierzmowania obowiązują pewne zasady, które wywieszone są na tablicy w SCHORNIE a dotyczą: sprzątania SCHRONU, prowadzenia kroniki, pracy na rzecz potrzebujących (np. starsza osoba mieszkająca w sąsiedztwie).

Wszelkich informacji na temat bierzmowania udziela o. Marek